Meist

OLEME LIISI JA ZHANNA

Oleme suured akvarellientusiastid ja meie missioon on akvarelltehnika praktiseerijate ringi suurendamine. 

 

Liisi tegeleb pigem täiskasvanute õpetamisega ja Zhanna erinevates kooliastmetes laste õpetamisega.

Liisi Tani

Haridus

Tartu Kunstikool Pallas rakenduslikusliku kõrghariduse diplom (2012) maali ja seinamaalingute restaureerimise erialal.

Hetkel õpib Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisõppekava Kunstiõpetaja erialal.

 

Näitustel osalemine

Aastast 2015 kuulub Eesti Akvarellistide Ühendusse. Alates 2013 osaleb aktiivselt näitustel nii Eestis kui ka välismaal. Tema on eksponeeritud Venemaal, Itaalias, Lätis, ja Leedus nimekatel akvarellisümpoosiumitel.

 

Liisi kunstist

Liisil on akvarellis väga isikupärane stiil, mida kutsub ise akvarellkollaaž-mosaiigiks. Selle tehnika abil tegeleb ta maalikoloriidi ja kompostitsiooniga eriti põnevas võtmes. Olulisel kohal lisaks värvile hakkavad olema tükkide omavahelised joondused, kildude suurus ja moodustunud pindade rütmid.

Viimaste töödega on ta läinud kihilisemaks, tuues uusi kihte töösse sisselõigete tegemisega. Paber ja värv moodustuvad koos maalilisi koosluseid ning tükkide paigutamisega saab tekitada palju erinevaid värvilahendusi.

Zhanna Toht

Zhanna Toht on mari rahvusest kunstnik ja kunstiõpetaja. Alates 2007 aastast elab Eestis, Tallinnas.

 

Haridus

2022. aastal lõpetas Zhanna Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisõppekava Kunstiõpetaja eriala ning kaitses magistritööd teemal “Õpiloovust toetava õppeühiku “Väljendusrikas akvarellimaailm” II-III kooliastme kunstiõpetajate kogemuste ja ettepanekute põhjal”

 

Näitustel osalemine

Zhanna osaleb aktiivselt nii Eesti kui ka rahvusvahelistel näitustel nt Venemaal, Leedus, Soomes, Norras, Itaalias, Indoneesias, Mexicos, samuti maalilaagrites ja plenääridel. On korraldanud akvarellikursust ja maalilaagrit täiskasvanutele.

 

Zhanna kunstist

Zhanna looming väljendab tema suhet reaalsusega. Oma loomingus pöörab ta tähelepanu ka inimesele. Peamiselt enda tunnetele ja erinevatele läbielamistele.
“Olen täiesti armunud akvarelli. Maalin suvel vabas looduses lilli ja maastikuid, samuti külma ilmaga talvel koduses ateljees. Jälgin looduse ärkamist kevadel, jäädvustades ja tunnetades esimeste lillede ilu ja iga sügis imetlen kuldse-punase-kollase-pruuni-rohelist vaipa oma jalgede all. Kõik, mis mind ümbritseb, kutsub maalima, siis ma panengi ennast proovile kas suudan edasi anda selle tiigi sügavust ja vaikust, kas see lill jääb paberil sama veetlev ja õrn, kas ilusa maastiku lummust saan edasi anda paberile ning edasi vaatajale?…. Õppida ja areneda on veel palju, aga õnn on ühineda loodusega läbi pintslitõmmete”.

Zhanna seob oma loomingut ka oma rahvuskultuuriga. Tema viimane pildiseeria “Millest räägivad mari mustrid?” on pühendatud mari pärimuskultuurile. Tehnilises plaanis on piltidel ühendatud tikandi selge ülesehitus akvarelli voolavusega. Uus lähenemine mari ornamendi esitlusele ja uued katsetused tikandi kombineerimisel teiste materjalide ja meediumitega aitavad mari rahvakultuuri värske pilguga vaadelda. Oma rahva pärandi ornamentide ja sümbolitega töötamine on aidanud kunstnikul sügavamalt mõtestada loodust, inimese olemust ja enda identiteeti.top
X